Pszichológiai Szolgáltatások Személyesen és Online

Autogén Tréning (Relaxáció)
Relaxációs módszer, mely erősíti a test öngyógyító folyamatait és a testi-lelki egyensúlyt erősíti. A módszer rendszeres gyakorlásával fejlődik a belső koncentrációnk és az önmagunkba irányuló figyelmünk. Létrejön egy alvás határán lévő relaxált állapot, amelyben elménkkel képesek vagyunk szabályozni keringésünket, szívritmusunkat, légzésünket, csökkenteni stresszszintünket.
Életünk során megtanultuk, hogy hogyan kerüljünk “készenléti” állapotba, hogyan aktiváljuk utolsó energiánkat is. A módszer segít visszatalálni/megtalálni a feltöltődés állapotába. Nyugodtságot, kiegyensúlyozottságot életünk át a relaxáció közben, mely lassan átcsorog, kihatással lesz a mindennapjainkra.
Gyorsabban regenerálódunk, mélyebben/jobban alszunk, fejlődik az önismeretünk, nő a fizikai állóképességünk, a pszichoszomatikus panaszaink csökkennek/megszűnnek.
Az autogén tréning elsajátítása 12-15 alkalmat vesz igénybe.
Kinek ajánlott:
-
mindenkinek :)
-
pánikbetegséggel, szorongásos panaszokkal élők
-
magas vérnyomással, fejfájással, emésztőszervi betegséggel, krónikus hát/derék/vállfájással, egyéb pszichoszomatikus panasszal küzdőknek
-
tanulók/munkavállalók (ha úgy érzed a fokozott leterhetség feszültséget okoz benned)
-
rossz alvásminőséget tapasztalók (ha nehezen alszol el/keveset alszol/gyakran felébredsz/felületesen alszol)
-
sportolók
-
várandósok
-
gyermekek (4 éves kortól)
Gyász-és Veszteségfeldolgozás Módszer
“mert azt megtanultunk, hogyan szerezzünk meg valamit, de azt nem, vajon mit tegyünk, ha elveszítjük azt” (J.W. James - R. Friedman)
Életünk minden jelentős változását (haláleset, válás, költözés, családalapítás, örökbefogadás, vetélés, munkahely váltás, baráti kapcsolatok megszakadása, háziállat elvesztése, stb…) gyászfolyamat követi.
Sokszor érezhetjük, tapasztalhatjuk, hogy az idő nem segít, érzéseink ellentmondásosak, nem változnak. Nincs megoldás, kapaszkodó a kezünkben.
A 7 alkalomból álló módszer segít abban, hogy elengedjük a fájdalmat, megtanuljunk együttélni veszteségeinkkel fájdalom, elszigeteltség nélkül.
“A feldolgozás azt jelenti, hogy visszakapjuk a kellemes emlékeinket anélkül, hogy lelkiismeretfurdalás vagy bűntudat árnyékolná be őket.” (J.W. James - R. Friedman)
Brainspotting (Traumafeldolgozó) Terápia
A terápia alapja, hogy a szemmozgások és az agyban tárolt traumák közötti kapcsolatot használja a gyógyulás elősegítésére.
A Brainspotting során a terapeuta segít a kliensnek megtalálni a megfelelő "brainspot"-ot, azaz azt a pontot, amelyet a szemmozgások irányítása révén kapcsolatba hozhatunk az eltemetett, negatív élményekkel vagy traumákkal. A szem, az agy és az érzelmi reakciók közötti kapcsolatot használva a módszer segít oldani a traumatikus élményekkel kapcsolatos feszültséget.
A terápia folyamán a kliens egy adott szempozícióra fókuszál, miközben érzéseket, gondolatokat és emlékeket dolgoz fel. Ez a folyamat lehetővé teszi, hogy a kliensek új módon kapcsolódjanak a problémáikhoz, és feldolgozzák azokat, így segítve a gyógyulást.
A módszer hatékonyan használható a trauma, szorongás, depresszió és más mentális egészségi problémák kezelésére.
Mind-Body-Eating Coaching
Mind-body-eating coachként (étkezési coachként) holisztikus személettel segítem a hozzám fordulókat abban, hogy átalakítsák az étellel való kapcsolatukat. Étkezési szokásaink hosszú távon akkor változhatnak meg, ha tányérunk összetételén túl a belső mentális folyamatainkkal is dolgozunk.
Üléseink során feltárjuk negatív gondolatainkat, érzéseinket, hiedelmeinket az ételekkel és testünkkel kapcsolatban,ezáltal hatással lehetünk az étkezési szokásainkra.
A holisztikus módszer segítségével közösen keressük meg azokat a személyes dimenziókat, melyek hatással voltak az egészségedre, étkezésedre, súlyodra.
Üléseink során olyan kérdésekre keressük a válaszokat, mint:
-
Milyen hatással vannak érzéseink, gondolataink az emésztésre, kalória égetésre?
-
Hogyan befolyásolja az, hogy milyen előzetes tudásunk, gyerekkori tapasztalataink, hiedelmeink vannak az ételekkel kapcsolatban azt, hogy milyen étkezők vagyunk?
-
Miket tanítanak nekünk, mit üzennek az étkezési problémáink?
-
Hogyan változtathatja meg az étellel való kapcsolatunk életünk más területeit is (karrier, kapcsolatok, szexualitás, spiritualitás) ?
Közösen fedezzük fel, hogy mi a legmegfelelőbb út neked, a testednek. Hiszem, hogy ha az étkezési és egészségügyi problémákra nem mint ellenségre tekintünk, növekedhetünk, fejlődhetünk általuk.
A coaching mindenki számára hasznos lehet, hiszen az étellel való kapcsolatok fontos leckéket tartogatnak számunkra, ha figyelünk rájuk.
Pszichológiai tanácsadás
Leggyakoribb problémakörök, amivel a kliensek felkeresnek:
-
Szorongás és pánik: Az emberek gyakran keresnek segítséget, ha szorongással, pánikrohamokkal vagy túlzott aggódással küzdenek.
-
Traumák feldolgozása: A múltban átélt traumák ( baleset, válás, szülésélmény) feldolgozása, illetve azok hatásainak enyhítése.
-
Traumatikus szülésélmény feldolgozása.
-
Párkapcsolat elvesztése: válás, szakítás okozta érzések (gyász) feldolgozása.
-
Önbecsülés és önértékelési problémák, önbizalomhiány.
-
Stresszkezelés: Munkahelyi, iskolai vagy személyes életben fellépő stressz kezelése.
-
Étkezési zavarok.
-
Szomorúság és gyász: A gyászolás, veszteségélmények feldolgozása és a vele járó érzelmi megterhelés.
-
Munkahelyi problémák: Karrierrel kapcsolatos nehézségek, munkahelyi konfliktusok, kiégés.
-
Életválságok: Fontos életbeli változások (pl. válás, nyugdíjba vonulás, új munkahely, új helyre költözés) okozta stressz és ellentétes érzések feldolgozása, kezelése.